Wysoka jakość użytkowania na dowolnym urządzeniu i z dowolnego miejsca

Zapewniaj wirtualne przetwarzanie danych, które zachwyci zarówno użytkowników, jak i dział IT.

Dla wielu organizacji zapewnianie bezpiecznego, scentralizowanego przetwarzania danych, które zwiększa produktywność i satysfakcję klientów, jest kluczowym elementem sukcesu. Jest to prawdą niezależnie od tego, czy osoby uzyskują dostęp do zasobów z systemu firmowego, czy też własnych urządzeń mobilnych. Użytkownicy aplikacji oczekują odpowiedzi w czasie rzeczywistym, niezależnie od jakości połączenia, lokalizacji czy nawet samej aplikacji. Jeśli kompleksowa aplikacja ERP lub graficzna może być dostarczana na tablecie, oczekuje się, że będzie działać tak samo bezproblemowo jak na desktopie o wysokiej mocy obliczeniowej. Aby spełnić te oczekiwania, dział IT wymaga rozwiązania wirtualizacji, które będzie w stanie zoptymalizować i dostosować się do wielu różnych scenariuszy i zmiennych. Rozwiązania Citrix Virtual Apps i Desktops, wykorzystujące technologie Citrix HDX, zapewniają doskonałe doświadczenie użytkownika na różnych ekranach, w sieciach o dużym ruchu lub odległych, z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju akcesoriów i urządzeń peryferyjnych.

Wysokiej jakości wirtualny desktop Citrix HDX

Dowiedz się więcej

Rozwiązanie HDX Adaptive Transport zostało zaprojektowane, aby zapewnić użytkownikom najlepsze możliwe doświadczenia, niezależnie od tego, czy pracują w sieciach lokalnych, mobilnych czy rozległych sieciach o dużych opóźnieniach. Sesja pozostaje interaktywna nawet tysiące kilometrów od centrum danych, ale to nie wszystko – najnowsza technologia zapewnia nawet dziesięć razy większą szybkość w przypadku transferu plików i drukowania. W porównaniu do przestarzałych technologii najnowszy standard HDX zapewnia lepszą satysfakcję użytkownika w przypadku zawartości multimedialnej, redukując wymaganą przepustowość o nawet 60% i utrzymując wysoką skalowalność serwera.  

Technologia Citrix HDX umożliwia odtwarzanie – w sposób wydajny pod względem przepustowości – multimediów i filmów wideo o krystalicznie czystym dźwięku dla rozwiązania Citrix Virtual Apps oraz Desktops. Wykorzystując techniki adaptacyjnej kompresji i wyświetlania, HDX dostarcza lepszą jakość obrazu w przypadku wysoce animowanych nakładów pracy, strumieni wideo z serwerów lub grafiki 3D. Większość użytkowników nowoczesnych urządzeń mobilnych, a także urządzeń desktopowych, dysponuje mocą obliczeniową pozwalającą na dekompresję takich strumieni na bieżąco. Adaptacyjna kompresja inteligentnie określa cel użytkownika, priorytetyzując interaktywne nakłady pracy w celu dostarczenia wspaniałych wrażeń. Ulepsza to produktywność użytkownika końcowego nawet w razie strat pakietów, zatorów, opóźnień i krótkotrwałych odchyleń sygnałów, powszechnie spotykanych w szerokopasmowych sieciach bezprzewodowych i mobilnych.  

Narzędzia ustandaryzowanej komunikacji (UC) zyskują niesamowitą adaptację dla celów współpracy i produktywności. Citrix jest pionierem w optymalizacji dźwięku i wideo z wykorzystaniem ustandaryzowanej komunikacji za pośrednictwem VDI dzięki bliskiej współpracy z najważniejszymi dostawcami takimi jak Microsoft Skype dla firm oraz Cisco Jabber. Nasze unikatowe rozwiązanie stworzone wspólnie z firmą Microsoft jest pierwszym w tej branży i wspiera dodatki oprogramowania Skype oraz jego zaawansowane funkcje dzwonienia w ramach rozwiązania Citrix Virtual Virtual Apps and Desktops. Przekazuje obciążenie przetwarzaniem dźwięku/wideo w czasie rzeczywistym do punktów końcowych, co pomaga zwiększyć skalowalność serwerów i tworzy szybszą ścieżkę dla ruchu dźwięk–wideo, by mógł on przebiegać bezpośrednio pomiędzy dzwoniącym a odbiorcą – bez „zatykania się” przez cała drogę do serwera centrum przetwarzania danych. Ta ulepszona funkcjonalność jest wspierana przez Skype dla firm w Office 365, jak również w firmie – wszystko to przy zapewnieniu bezpieczeństwa wrażliwych danych z czatów w odróżnieniu od rozproszonych punktów końcowych.  

Technologie 3D Pro HDX optymalizują wydajność profesjonalnych aplikacji 3D z bogatą grafiką dla wirtualnych desktopów Windows i Linux. Grafiki wolno renderowane z powodu opóźnień w sieci nie stanowią już problemu: głęboka kompresja bez utraty obrazu umożliwia użytkownikom współpracę nad obrazami z idealną pikselizacją w czasie rzeczywistym. Sprawia to, że produkty docierają na rynek szybciej, i umożliwia bezpieczny oraz globalny dostęp do zoptymalizowanych aplikacji i danych z wyrafinowaną grafiką i projektem 2D i 3D. Jako lider w zakresie wirtualizacji aplikacji graficznych Citrix to pierwsze w branży i jedyne rozwiązanie, które wspiera sprzętowe udostępnianie GPU na wszystkich głównych hiperwizorach, w tym Citrix Hypervisor, VMware vSphere i Microsoft Hyper-V. Klienci mogą wybrać platformę GPU, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom w zakresie grafiki, i oferować zaawansowane możliwości udostępniania GPU w przypadku wszystkich głównych dostawców, w tym AMD, Intel i NVIDIA.

Profesjonalne aplikacje graficzne 3D, które mogą skorzystać na 3D Pro HDX w celu ulepszenia wydajności zdalnych desktopów, to:

 • Aplikacje dotyczące projektowania, wytwarzania i inżynierii wspomaganej komputerowo (CAD/CAM/CAE)
 • Oprogramowanie systemów informacji geograficznych (GIS)
 • Archiwizacja zdjęć i systemy komunikacyjne (PACS), takie jak obrazowanie w medycynie
 • Aplikacje zarządzania cyklem życia produktów i danych o produkcie (PLM/PDM)
 • Najnowsze wersje OpenGL, DirectX, NVIDIA CUDA oraz OpenCL
 • Obsługa aplikacji 3D zarówno w systemie Windows, jak i w Linuxie
 • Wysoce wydajny cienki klient w superniskiej cenie. Partnerzy Citrix Ready – ViewSonic oraz Micro Center – sprawili, że VDI jest dostępne niemal niezależnie od dostępnego budżetu dzięki bardzo ekonomicznemu rozwiązaniu HDX Ready Pi opartemu na Raspberry Pi 3. HDX Ready Pi jest w pełni złożonym cienkim klientem, który zawiera wszystko, co potrzebne, w pojedynczym, dostępnym do zamówienia pakiecie. To małe urządzenie o dużych możliwościach wspiera szeroki zakres technologii poprawiających wrażenia użytkowników HDX, w tym odciążanie mediów, jednocześnie oferując łatwą administrację i konserwację.
 • Wsparcie drukowania lokalnego i sieciowego. Dzięki drukowaniu HDX dział IT może zapewnić dostęp do drukarek zdefiniowanych lokalnie, jak i zdefiniowanych w ramach sesji Citrix Virtual Virtual Apps and Desktops. Uniwersalny sterownik drukowania Citrix umożliwia korzystanie z funkcji urządzenia do drukowania przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnej jakości, szybkości i stabilności środowiska drukowania.
 • Korzystanie z urządzeń peryferyjnych z przekierowaniem USB. Aplikacja Citrix Workspace zapewnia dostęp do zasobów środowisk Citrix Virtual Apps oraz Desktops oraz jest obsługiwana przez liczne platformy i standardy w milionach urządzeń. Częste aktualizacje i bliska współpraca ze sprzedawcami pomagają zagwarantować błyskawiczną i ścisłą integrację. Niezwykle szeroki zakres wsparcia dla drukarek, skanerów, tabletów graficznych, czytników Smart Card i innych urządzeń peryferyjnych uzupełnia to rozwiązanie i gwarantuje ścisłą wydajność VDI. Więcej informacji na temat kompatybilnych urządzeń można uzyskać w Citrix Ready Marketplace.

Produkty Citrix

Citrix Virtual Apps and Desktops

 • Zapewnianie możliwości pracy w czasie rzeczywistym, podobnej do tej, którą użytkownicy uzyskują w trakcie obsługi lokalnych desktopów i aplikacji.
 • Zapewnianie ciągłej innowacyjności bez konieczności wymiany sprzętu poprzez obsługę niedrogich uproszczonych klientów gotowych do współpracy z HDX.
 • Zapewnianie nieskończonych możliwości, jeśli chodzi o wydajność użytkowników, dzięki przekierowaniu USB HDX.

Oglądaj

Porównajmy: Citrix a VMware

Obejrzyj film, w którym zestawiamy obok siebie Citrix HDX oraz VMware Horizon (PCoIP).

Przeczytaj

Optymalizacja wygody korzystania z wirtualizacji

Zapewnienie użytkownikowi możliwie największej wygody użytkowania.

Dowiedz się więcej

Czterech klientów Citrix umożliwia zwiększenie wydajności CAD każdego urządzenia w dowolnym miejscu.

Wiodące firmy projektowe i produkcyjne centralizują aplikacje i dane 3D w celu zapewnienia wysoce wydajnej współpracy zdalnej.

Następny krok

Poznaj Citrix Virtual Virtual Apps and Desktops