Nawiązywanie połączenia z danymi w chmurze, w firmie lub obu tych lokalizacjach

Mobilność zmienia sposób, w jaki pracujemy – zmienia także to, jak przedsiębiorstwa przechowują dane. Elastyczność przedsiębiorstwa opiera się na dostępności. Ludzie potrzebują możliwości dostępu do swoich plików z dowolnego urządzenia i w dowolnym momencie. Administratorzy IT wymagają opcji przechowywania z możliwością dostosowania – lokalnie, w chmurze lub w modelu hybrydowym – by zapewniać elastyczność, która odpowiada potrzebom działalności.

Łączniki StorageZone ShareFile

Dowiedz się więcej

Citrix ShareFile oferuje konfigurowalne rozwiązania dla każdego przedsiębiorstwa – firmy mogą udostępniać dane w chmurze, przechowywać je w istniejącej sieci lub korzystać z modelu hybrydowego. ShareFile pozwala także uzyskiwać dostęp do istniejących udziałów sieciowych bez konieczności migracji danych. Pliki w SharePoint, OneDrive dla Firm, systemach zarządzania zawartością w przedsiębiorstwie (ECM) czy innych bibliotekach dokumentów są łatwo i szybko dostępne. Dzięki łącznikom Citrix StorageZone firmy mogą łączyć się ze swoimi plikami niezależnie od tego, gdzie są one przechowywane. 

Citrix ma rozwiązanie chmury dla przedsiębiorstw, które potrzebują większej elastyczności i szybkiej konfiguracji. Dzięki Citrix ShareFile pracownicy mogą w wygodny sposób udostępniać, synchronizować i przechowywać dane dzięki bezpiecznemu rozwiązaniu w ramach chmury. Jest to oszczędne rozwiązanie, które można rozszerzać w zależności od potrzeb.

Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo informacji, dane są umieszczane w wybranych lokalizacjach na całym świecie, które są zarządzane przez Citrix. Ponieważ dane są udostępniane na wielu serwerach, pliki są dostępne zawsze, gdy są potrzebne, nawet podczas nieprzewidzianych przerw czy awarii.

Firmy mogą chcieć hostować swoje własne dane z różnych powodów. W tym celu przedsiębiorstwo tworzy tzw. ShareFile StorageZone w swoim centrum danych. StorageZone to funkcjonalność Citrix ShareFile, która zapewnia użytkownikom zdalny dostęp. Oferuje także możliwość połączenia się z innym aplikacjami za pośrednictwem łączników StorageZone. Przechowywanie w firmie jest idealne w przypadku ścisłej zgodności z przepisami dotyczącymi przechowywania danych, ponieważ ogranicza ono dostęp użytkowników i zapewnia bezpieczeństwo danych dzięki szyfrowaniu plików.

Organizacje globalne potrzebują elastyczności na skalę globalną. Opcja przechowywania hybrydowego to najbezpieczniejsze rozwiązanie w zakresie przechowywania. Gdy dane zostają umieszczone we własnym centrum danych firmy, spełniają wymogi w zakresie zgodności i odpowiadają wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa. Daje to również użytkownikowi możliwość wyboru, które pliki mają być udostępnione w usłudze chmury Citrix.

Model hybrydowy jest najodpowiedniejszy w przypadku firm międzynarodowych, które chcą wykorzystać chmurę, by zaoszczędzić na kosztach przechowywania i utrzymania, jednocześnie dysponując firmowymi centrami danych w celu spełniania wymogów regionalnych zasad dotyczących zgodności z przepisami. To oszczędne rozwiązanie dla biznesu o największych możliwościach dostosowania.

Produkty Citrix

ShareFile

  • Gotowe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo w porównaniu do innych usług osobistego udostępniania plików – oferując elastyczność konieczną do spełniania potrzeb działalności mobilnej.
  • Uzyskuj dostęp do udziałów sieciowych bez konieczności migracji danych, łatwo i szybko udostępniając biblioteki dokumentów stron trzecich, takie jak SharePoint.

Oglądaj

Wersja demonstracyjna ShareFile StorageZones

Wybierz, gdzie przechowywane są Twoje dane, dzięki StorageZones.

Przeczytaj

Dowiedz się więcej

Studium przypadku klienta ShareFile StorageZones

Zobacz, w jaki sposób firma zajmująca się pośrednictwem ubezpieczeniowym zachowuje własność i kontrolę oraz realizuje zarządzanie w zakresie swoich danych.

Następny krok